Telefon w  

 

+38 (056) 370-46-04 avglob@avglob.orgPobierz katalog dowiedz się więcej
May 16, 2012

Pojawienie się właściwości tytanu oraz zastosowanie w przemyśle.

Pojawienie się właściwości tytanu oraz zastosowanie w przemyśle.

To będzie interesujące dla dolnej części metalowej otwartej Anglika Williama Gregora w 1789 roku.

Zidentyfikował nieznaną tlenku metalu, który nazwał menakenovoy. Myślę, że nie wszystkie zgadliście - Titan! Wymyślił nazwę metalu jest jeden z niemieckich naukowców, Martin Klaproth po tytanów w mitologii. Pomijamy historię i przejść do jego właściwości i zastosowań. Zewnętrznie jest to ciekawy metalowy! Podobny do stali, ale płynność jest lepsza w dwóch więcej. Temperatura wrzenia 3300 ° C. metalowym Wytrzymałość mechaniczna jest sześć razy większa niż aluminium, jest dwa razy niż czystego żelaza. Ze względu na swoje unikalne właściwości jest on stosowany w wielu ważnych związków. Jest dobrze wchłania tlen, azot, wodór, ponieważ gwałtownie obniża ciągliwość. Przewodność cieplna jest 13 razy mniej niż aluminium, a interakcja z węgla ma wysoką twardość. Po podgrzaniu, podatność magnetyczna wzrasta metali, w porównaniu z innymi, zmniejsza się znacznie. Titan staje się nadprzewodnikiem w 0,45 K (u góry skali (0 K) jest równa zera bezwzględnego).

Można wyróżnić braki w metalu - jest jego elastyczność. Interakcje z wszystkich gazów w wysokich temperaturach, zwłaszcza w stanie ciekłym, więc najlepiej się topić ją w atmosferze gazu obojętnego, korzystnie w próżni. Tytan jest źle pracować tarcia (w parze z tytanu i nie mogą pracować). Posiada wysoką skłonność do soli i korozją, a wodór jest źle przycięte.

Koszt tytanu jest znacznie droższe niż mniejszych braci, takich jak żelazo, glin, magnez, itp.

Teraz wybierz jego lub jej godność. Metal ma niską gęstość, co zmniejsza jego wagę w produkcji materiału. Przy wysokich temperaturach 500-600 ° C, stopy tytanu, wysokiej ominąć na stopach żelaza w organizmie, i magnezu. Ze względu na jej zdolności do tworzenia się na powierzchni ciał stałych i cienkich warstw tlenku tytanu, która z kolei jest ściśle zespolony z masy tytanu, wyrażając swoją wysoką odporność na korozję. W odniesieniu do wytrzymałości i gęstości jest lepsze stopy tytanu nadal trzeba szukać. Zastosowanie metalowej dostatecznie szeroka, możemy powiedzieć skalę. Jego elementy można znaleźć w stoczniowym i lotniczym i techniki rakietowej, nie wstydzi się dodać do tandemie z najwyższych jakości stali. Jest wykonana na zbrojenia siatki, w ogóle, konstruować i produkować niezbędne szczegóły życia naszego człowieczeństwa, bez której nie możemy żyć. W przemyśle lotniczym titan znalazł swoją sławę, bo to nie musi być lekki, mocny pracuje przy wysokich konstrukcji temperatury (shell, podwozie, elementy złączne). W przemyśle stoczniowym jest ona wykorzystywana do poszycia statków, okręty podwodne, gdyż nie przykleja się do muszli i innych morskich i oceanicznych stworzeń, co zwiększa szybkość statków. Kwas siarkowy i sól, czuje się jak w domu. Jest on używany do przepompowywania substancji żrących. Wszystko jest dobrze, ale z powodu niedoboru oraz wysokie koszty jego stosowania tak powiem, jest ograniczona w wielu gałęziach przemysłu.

Większość tytan kupić dużą fabrykę i zakłady produkcyjne do dalszego przetwarzania, produkcji rur tytanowych, produkty płaskie (blachy z tytanu, płytka tytanowa). Bo to jest dobrze płatne w punktach dostawy metali. Więc śmiało, pomoc w znalezieniu tego wyjątkowego metalu i będziesz szczęśliwy. Oto ciekawy metalowy!

Zobacz wszystkie artykuły

Оцените важность и полезность информации
Here you can order products or to ask any questions for our consultants

Feedback form